Dlaczego warto wybrać izolowane kanały wentylacyjne?

kanały wentylacyjne izolowane

Dobór odpowiednich kanałów wentylacyjnych sprawi, że wentylacja w Twoim domu nie tylko będzie sprawnie działać ale także unikniesz problemów związanych z nadmierną wilgocią, czy też szumami pochodzącymi w jej wnętrza.

Kanały wentylacyjne izolowane – na czym polega ich fenomen?

Kanały wentylacyjne izolowane są elastyczne, co sprawia, że montaż instalacji jest niezwykle prosty. Dzięki zastosowaniu izolacji kanał jest odporny na działanie wilgoci, pary, a także tłumi dźwięki dobywające się z jego wnętrza.

Kanały wentylacyjne ISO-POLY posiadają szczelny rękaw wewnętrzny otulony dodatkowo wełną mineralną, jak i izolację w postaci kanału zewnętrznego. To potrójne zabezpieczenie sprawia, że doskonale sprawdzają się one zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i przemysłowym i publicznym.

Zalety kanałów izolowanych

Szczelny rękaw wewnętrzny sprawia, że straty ciepła są znacznie mniejsze niż w przypadku innych rodzajów kanałów. Co więcej, dodatkowa warstwa wewnętrzna sprawia, że pył z włókna szklanego nie przedostaje się do kanału i tym samym nie zanieczyszcza go utrudniając przepływ powietrza.

Kanały izolowane posiadają również wtopioną spiralę ze stali ocynkowanej, która sprawia, że montaż instalacji jest znacznie szybszy. Do obcięcia stosownej długości kanału nie jest potrzebny specjalny sprzęt – rękaw nie strzępi się.

Rękaw kanału wentylacyjnego jest gładki, co obniża straty ciśnienia i tym samym powoduje, że działanie całej instalacji jest mniej kosztowne. Nie bez znaczenia jest także sama wełna szklana we wnętrzu kanału. Powoduje ona, że straty ciepła są mniejsze, a to z kolei wpływa pozytywnie na ekonomię całej konstrukcji. Zabezpiecza również przed skraplaniem się pary. Izolowany kanał wentylacyjny jest specjalnie wzmocniony przed działaniem czynników mechanicznych, dzięki czemu charakteryzuje się odpornością na podarcia i przekłucia oraz eliminuje problem kondensacji pary.

Gdzie montować izolowane kanały wentylacyjne?

Izolowane kanały wentylacyjne sprawdzą się zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i przemysłowym, czy publicznym. Będą bardzo dobrze funkcjonować jako kanały nawiewne lub wywiewne w instalacjach grzewczych lub klimatyzacyjnych.

Można je używać również do kominków. Bez problemu poradzą sobie z odprowadzaniem gorącego powietrza z wkładu kominkowego, o ile temperatura powietrza nie jest wyższa niż 120 stopni.

Ich zastosowanie jest szczególnie polecane w przypadku odprowadzania powietrza zimą w pomieszczeniach nieogrzewanych i ogrzewanych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.